Inwestycje zrealizowane

  Dworzec kolejowy BIAŁYSTOK

  Instytut Zrównoważonego Rozwoju Sp. z o.o. świadczył usługę Inżyniera Kontraktu przy realizacji Projektu pn.: „Przebudowa dworca kolejowego Białystok”

   

  W ramach zadania wykonano Przebudowę zabytkowego budynku Dworca PKP w Białymstoku, w ramach której dokonano przebudowy budynku z zakresie zewnętrznym oraz wewnętrznym. Na zewnątrz została odrestaurowana elewacja budynku i detale małej architektury. Wewnątrz budynku wyburzono atresolę, wykonano zdobienia ścian i sufitów, żeliwne słupy oraz ozdobne posadzki. Obiektowi dworca przywrócono historyczny wygląd, zgodnie z Programem prac konserwatorskich, poprzez wyeksponowanie jego walorów architektonicznych i zabytkowych.

  Dokonano budowy szybu windowego i montażu dźwigów osobowych. Dworzec został wyposażony w nowe instalacje wewnętrzne i monitoringu.

  Segment B budynku dworca podlegał rozbiórce i na nowo wybudowano I kondygnację nadziemną w formie rekonstrukcji bryły zgodnie z materiałami archiwalnymi.

  Ponadto dworzec został wyposażony w nowoczesną instalację BMS (Building Management System), panele fotowoltaiczne o mocy 24 kW a także stację ładowania pojazdów.

  Wybudowano oraz przebudowano ciągi komunikacyjne, ciągi piesze oraz pieszo-rowerowe. Powstały nowe parkingi i miejsca postojowe dla aut osobowych i rowerów oraz usprawnienia komunikacyjne dostosowane do osób niepełnosprawnych. Wykonano elementy małej architektury oraz nasadzenia krzewów i drzew.

   

  Budynek Dworca PKP położony w Białymstoku przy ul. Kolejowej 9 jest obiektem wpisanym do rejestru zabytków pod numerem  363 z dnia 30.06.1975 r.

   

  Całkowita  wartość robót budowlanych: 45 528 377,93 zł brutto: